Ustaoğlu
 

Lamine Ahşap KirişShadow
lamineahsapkiris


Bu teknoloji ve sistem ile KOLON; KİRİŞ, KEMER, MAKAS ve bunun gibi düz ve eğrisel olmak üzere değişik formlarda eleman üretilebilir.

Modern teknolojinin kullanımı ve endüstriyel üretim, kerestenin şimdilerde kullanıcıların ve kullanım alanlarının arttığını göstermektedir. Aynı zamanda insanların düşüncelerinde ekolojik ve doğal yapı malzemeleri asgari seçenek olarak yer edinmiştir. Lamine ahşap kereste teknolojisindeki gelişmeler göstermiştir ki; Glulam, aynı kesitteki tek parça ağaca göre daha güçlüdür, fırın kurusu olduğundan zamanla dönme, çalışma gibi sorunlar yaratmaz. Çok çeşitli boy ve kesitte üretmek mümkündür, 32m ye kadar düz, 16m ye kadar kavisli üretilebilir, imalatında çevre dostu E1 standardında melamin tutkal kullanılmaktadır.

Özgün mekân tasarımına imkân tanır. Dekoratiftir kaplama ihtiyacı göstermez. Depreme karşı çok dayanıklı, yangına direnci yüksek, paslanmaz, nefes alır bir malzemedir. Isı yalıtım değeri yüksektir, bakım maliyeti azdır, akustik özelliği yüksek, hafif bir malzemedir.

Geniş – açık yüzeyler, güçlü görseller, sağlamlık ve dayanıklılık, mimari ve statik talepler,estetik, şık görünüm, insanların huzuru ve refahı amaçlanıyor ise, aynı zamanda ekolojik ve ekonomik bir yapı malzemesi talep ediliyorsa, lamine kereste o yapılarda vazgeçilmez bir ürün olarak kendisini göstermektedir.